Dviratis tai laisvalaikio priemonė

dviratis

Jūs planuojate įsigyti  dviratį ir jau gerai įsivaizduojate kokiems tikslams jis bus naudojamas, tačiau nežinote kaip turėtų  būti pasirenkamas dviratis, kaip jį tinkamai parinkti pagal  savo ūgį  ir  rėmo  svorį?  Visus  šiuos  atsakymus galima  sužinoti. Anksčiau, kai  atsirado  pirmieji dviračiai, žmonės  neklausinėdavo: kaip gi gali būti pasirenkami  dviračiai?  Juk visi dviračiai buvo  vienodi ir nebuvo iš ko pasirinkti.  Tačiau   tobulėjant technikai pasirinkimas labai stipriai išaugo.  Šiuo metu dviračių rinka siūlo  dviračius  įvairaus meistriškumo dviratininkams, jie  gali  būti  įvairios paskirties ir įvairių kainų.  Taigi kaip galima  išsiaiškinti? Kokių klasių dviračiai  egzistuoja?  Pagal  surinkimo kokybę, pagal tai kokios medžiagos naudojamos, na ir žinoma pagal kainą visi  dviračiai gali būti  skirstomi į kelias klases, tai premium ir  masiniai dviračiai. Masinės klasės  dviračiai yra tie, kurie skirti didžiajai  daugumai dviratininkų.  Pagrindinė šių dviračių  užduotis daugumos  žmonių poreikių patenkinimas, tai  neilgi pasivažinėjimai, iki 60 kilometrų. Kaip taisyklė, šie dviračiai turi  plieninį rėmą ir  dviračių perjungimo rėmus. Premium klasės dviračiai yra  skirti dviračiams, kurie yra pasirengę mokėti už kokybę. Premium klasės dviratis dažniausiai  yra perkamas  tų žmonių, kurie ketina  važinėtis  tiek vasarą, tiek ir žiemą.  Taip pat jie  yra pritaikyti  turizmui ir įvairioms varžyboms. Dažniausiai jie turi  aliuminius  rėmus, kurie  yra kokybiški.

Kokią  gi dviračių  rūšį geriau pasirinkti, kad  jis  sugebėtų patenkinti  jūsų poreikius?  Dviratis turi  būti pasirenkamas atsižvelgiant į tai kokie yra jūsų poreikiai važiuojant. Taigi  atliekant pasirinkimą  yra būtina  įvertinti kelis faktorius.  Visų pirma, įvertinkite kelius, kuriais jums  teks  važiuoti, taip pat įvertinkite  atstumą, kurį jūs važiuosite, bei greitį, kuris  jums yra reikalingas. Ir atsižvelgiant į šiuos  faktorius pasirinkite  dviratį, kuris labiausiai  atitiks jūsų poreikius.  Kalnų  dviračiai yra  skirti  važiavimui  prastais keliais su  stačiais kalnais  ir nusileidimais. Kalnų dviračio konstrukcija yra  sukurta tokiu būdu, kad  jus  su juo galėsite pakilti net į labai statų kalną.  Todėl jie turi specialias konstrukcijas ir yra  skirstomi į  kelias  grupes.  Kokius gi dviračius  būtų geriau pasirinkti? Kai  yra pasirenkamas kalnų dviratis reikėtų  atsižvelgti į kelis svarbius  faktorius.  Labai svarbus patogumas ir greitis.  Jei  jums svarbiausias važiuojant yra patogumas, tokiu  atveju turi būti pasirenkamas dviratis, kuris yra  būtent toks.  Taip pat  su tokiu  dviračiu  bus patogu šokinėti. Jei jums patogumas  nėra  toks svarbus kaip greitis, tokiu  atveju pasirinkite  hardtail dviračius.

Kai  yra pasirenkamas dviratis  taip pat yra svarbus  toks faktorius kaip stabdžiai. Kokius   gi stabdžius  geriau pasirinkti?  Ar jie turi  būti diskiniai ar  ratlankiniai?  Tai yra  labai  ginčytinas klausimas. Kažkam labiau patinka  diskiniai stabdžiai, o kitam galbūt labiau patinka  kiti, todėl geriau  aptarti  privalumus  ir trūkumus. Diskiniai  stabdžiai gali labai  staigiai stabdyti, tačiau stabdant  diskas teikia labai  didelį krūvį rato  stipinams.  Galiniai stabdžiai  suteikia papildomą krūvį  rėmui.  Jie nereikalauja labai daug priežiūros.  Taip pat turint tokius  stabdžius mažiau  susidėvės  kaladėlės.   Be to, šie stabdžiai neužsikemšta  nešvarumais, bei nesukelia jokių nemalonių  garsų.  Važiuojant lietingų oru,  per balas stabdymo kelias nebus  didesnis.  Dviratis, kuris turi  diskinius stabdžius  visada  kainuos  daugiau, nei turintis kitos  alternatyvos  stabdžius. Taigi įvertinus visus šiuos kriterijus  galima pasirinkti  tokį dviratį, kuris geriausiai  atitiks  jūsų poreikius ir leis smagiai praleisti laiką, bei stiprinti savo kūną, sportinę formą ir gerins sveikatą.