Reguliarus langų reguliavimas

 

langu-reguliavimasPlastikiniai langai yra labai populiarūs ir jie yra naudojami  statybos rinkoje. Jie yra labai tvirti, patikimi, gerai išsaugo šilumą patalpose, tačiau po tam tikro laiko jų naudojimo metu galima pastebėti, kad langas  funkcionuoja ne taip jau ir gerai. Gali  būti, kad kažkas  užstrigo, gali  būti, kad sulūžo  rankena arba  tarpinė nėra tinkama naudojimui. Taip, plastikiniai langai turėdami  visus savo privalumus nėra  apsaugoti nuo  įvairiausių  gedimų, kurie yra  susiję  su  netinkamu  montavimu, naudojimu ir gamyba.  Tačiau, kai kurie gedimai gali  būti pašalinami savarankiškai. Labai  dažnai  sugenda langų rankenos, kad jos  būtų pakeistos ją tiesiog  reikia  išsukti.  Varžtai, kuriais yra  užsukama rankena yra slepiami po plokšte, kuri yra  gaminama  iš plastiko ir yra šalia  rankenos pagrindo.  Kad ji būtų pašalinta  ją tiesiog  reikia  pasukti į bet kurią pusę 90 laipsnių kampu.  Atsukus  šiuos varžtus jūs galite  gauti galimybę pašalinti rankeną ir sumontuoti naują. Tuo labiau, kad  nusipirkti  rankeną tikrai nėra  sudėtinga.  Taip pat pakankamai dažnai  tampa netinkamos naudojimui ir tarpinės. Įprastai langų tarpinės yra  gaminamos  naudojant gumą, tačiau esant  nuolatiniam  spaudimui  arba  besikeičiant temperatūrai guma gali  nusėsti.  Laikas nuo laiko  būna reikalingas ir langų reguliavimas.  Pavyzdžiui, kad lakštas tvirtai priglustu prie lango rėmo  reikia  sureguliuoti  ekscentrikus.  Juos pasukti reikia  specialiu  raktu.  Pamatyti  ekscentrikus  yra labai paprasta.  Jie  užtikrina  tinkamą  langų uždarymo  funkciją.  Jei raktas  bus  sukamas į dešinę tokiu  atveju lakštai  yra pasukami  toliau  nuo lango.  Be to, nereikia  sukti labai  stipriai.   Pakaks pasukti  vos kelis  milimetrus. Tačiau  šios operacijos neverta  atlikti labai dažnai.

Tam, kad būtų  atliktas langų reguliavimas yra  būtina  sureguliuoti  langų viršų. Būtent ten ir yra  vieta, kuri padeda  sureguliuoti langus.  Pasukti taip pat reikia  į kairę  arba į dešinę.   Kaip  ir prieš tai  atliktame  reguliavime nereikia  pasukimo  atklikti labai stipriai.  Vis keli milimetrai gali ženkliai pagerinti padėtį.  Dažniausiai, kai  yra  atliekamas langų reguliavimas tai nekainuoja labai brangiai. Tačiau dažniausiai yra reguliuojami plastikiniai langai, kadangi jie turi daugiau įvairiausių kaprizų temperatūros pokyčiams.  Naudojama  medinių langų furnitūra yra  labai panaši į plastikinių langų.  Jie yra  analogiškai reguliuojami.  Medinių langų reguliavimas atliekamas kur kas rečiau ir visų pirma tai yra dėl  naudojamos medžiagos, o antra  taip yra dėl gamybos  sudėtingumo.  Medinių langų gamyba  atliekama  technologiškiau  ir sudėtingiau nei plastikinių langų. Atitinkamai  yra kur kas  aiškiau nustatytu technologiniai procesai, kurie  neleidžia padaryti  klaidų.

Kai yra  atliekamas langų reguliavimas yra nustatomi langų lakštai ir  yra sureguliuojamas langų prisispaudimas.  Daugelis  langų furnitūrų turi reguliuojamus  varžtus su  4 mm skersmeniu. Su reguliavimo  pagalba  langus galima patraukti pagal vertikalę ir horizontalę.  Judėjimo  amplitudė nėra labai didelė jei langas nei vieno karto  nebuvo reguliuotas. Tokiu  atveju reguliuojami važtai bus  vidutinėje  padėtyje, kadangi  tai priklauso nuo  furnitūros gamintojų.  Šiuo  atveju daugelio  furnitūrų  diapazonas  bus + 2 mm tiek  vertikalėje, tiek ir horizontalėje.  O  spaudimo reguliavimas bus  1 mm diapazone.   Tokiu  būdu langų reguliavimas gali  padėti  atsikratyti  sudėtingo langų uždarymo  arba  atidarymo.  Taip pat galima neženkliai pakeisti spaudimo lygį.  Svarbiausia, kad viskas  būtų  atliekama pagal  specialias instrukcijas, kadangi priešingu  atveju galima padaryti ne vieną klaidą, o tai jums  sukels  labai daug nepatogumų. Langų reguliavimas turi  būti  atliekamas reguliariai, tai svarbu.