Svarbus tinkamas šlapimo nelaikymo gydymas

Šlapimo nelaikymas vyrams dažniausiai yra labai panašus į tokį koks kamuoja moteris. Bet kokiu atveju atsižvelgiant į vyro anatominę būklę ir jo šlapimo sistemą šlapimo sutrikimai turi tam tikras ypatybes. Pagrindinis ypatumas, kad vyrai turi prostatą, kuri apima šlapimo pūslės kaklelį ir pradinę šlapimo kanalo dalį. Šio organo padidėjimas esant gerybinei adenomai suspaudžia uretrą ir tokiu būdu apsunkina patį šlapinimas. Tuo pačiu šlapimo pūslė yra perpildoma ir vyrui tenka įdėti daugiau pastangų, nei įprastai. Šios ligos principas yra toks, kad vyras negali pilnai pašalinti šlapimo, tačiau šlapinimasis vyksta lašeliais. Tokie negalavimai gali kamuoti tiek jauno amžiaus vyrus, tiek ir pagyvenusius. Šiais laikais tokie negalavimai gali būti pastebimi ir sergant įvairiomis vėžio rūšimis. Kitas šlapimo nelaikymas vyrams, tai yra hyper aktyvi šlapimo pūslės funkcija arba urgentinis šlapimo nelaikymas. Nors ši negalavimas yra būdingas ir moterims, tačiau šio negalavimo esmė yra imperatyvus šlapinimasis. Normalus noras šlapintis atsiranda tais atvejai, kai šlapimo pūslė yra pripildomai iki maksimalaus lygio. Imperatyvus noras šlapintis atsiranda net tada, kai yra minimalus šlapimo kiekis. Priežasčių kaip gali atsirasti hyper aktyvi šlapimo pūslė yra labai daug ir tarp jų yra uretros uždegimas, šlapimo pūslės augliai, akmenligė, alkoholio, kavos ir kitų produktų vartojimas, kurie dirgina šlapimo pūslės gleivinę. Cukrinis diabetas, skydliaukės uždegimas, bei kitos ligos, kurios pažeidžia šlapimo gamybą tai yra hyper aktyvios šlapimo pūslės priežastys.
Kai kurių vaistų vartojimas,pavyzdžiui, šlapimą varančių, antidepresantų, migdomųjų gali sukelti tokį negalavimą kaip šlapimo nelaikymas. Šlapimo nelaikymas vyramas gali būti neerogeninis. Šis terminas gali savyje sujuntu visą grupę patologinių sutrikimų, kai sutrinka šlapinimosi proceso aktas, kai sutrinka anatominis arba funkcinis ryšys tarp galvos ir nugaros smegenų. Tai gali būti smegenų patologija, pavyzdžiui, po insulto, galvos traumos, sergant Parkinsono liga. Sergant šiomis ligomis šlapimo pūslė funkcija yra kontroliuojama tik nugaros smegenų nervų pagalba. Funkcionali šlapimo pūslės forma gali atsirasti jaučiant emocinį stresą. Taip pat yra tokia šlapimo nelaikymo rūšis kaip stresinis šlapimo nelaikymas, tačiau šiuo atveju emocinis stresas su tuo nėra susijęs. Šiuo atveju stresas tai yra fizinis darbas, kosuly, juokas, čiaudėjimas ir daug kitų galimų atvejų. Dažniausiai vyrams taip nutinka, kadangi nėra tinkamos būklės šlapimo pūslės raumenys, netinkamai funkcionuoja sfinkteris po tam tikrų operacijų, pavyzdžiui, kai yra pašalinama prostatos adenoma.
Šlapimo nelaikymas vyrams yra diagnozuojamas atliekant šlapimo tyrimą, inkstų ir šlapimo pūslės tyrimą, na ir žinoma nereikia pamiršti prostatos. Yra nustatomi pagrindiniai rodikliai tarp kurių yra šlapimo išsiskyrimo linija ir greitis, šlapimo išsiskyrimo fazių trukmė, bei likusio šlapimo kiekio nustatymas. Šlapimo nelaikymas vyrams gali būti gydomas konservatyviai ir operatyviai. Konservatyvus gydymas vaistais yra skirtas nelaikymo priežasties pašalinimui ir gali būti atliekamas vartojant antibiotikus, hormonus, specifines priemonės, kurios daro įtaką galvos ir nugaros smegenų, prostatos funkcionavimui. Kai yra gydoma tokia patologija gali būti efektyvus gydymas įvairiais pratimais, kurie treniruojat šlapimo pūslę ir taravietės raumenis kartu su stimuliacija elektra. Deja, konservatyvus gydymas ne visada vyrams suteikia gerus rezultatus. Tokiais atvejais yra būtina chirurginė intervencija. Tiesa, tuo pačiu neverta pamiršti, kad kartais operacijos, kurios atliekamos šlapimo pūslei, šlapimo takams gali pasunkinti šlapinimosi procesą. Svarbiausia yra laiku kreiptis į medikus, kad jums mieli vyrai būtų pariktas efektyviausias gydymo būdas.