Vaizdo registratoriai drausmina ir vairuotoją, ir pažeidėjus

vaizdo registratoriai

Vaizdo registratorius (DVR, angl. “Digital Video Recorder”, liet. skaitmeninis vaizdo įrašymo prietaisas) skirtas įrašyti, saugoti ir atkurti vaizdo bei garso informaciją. Jis gali būti montuojamas lengvuosiuose automobiliuose, krovininiuose, autobusuose bei kitose transporto priemonėse. Vaizdo registratorius – vis dažnesnis atributas tautiečių automobiliuose, nuolat fiksuojantis, kas vyksta už Jūsų automobilio stiklo. Anksčiau vaizdo registratorius automobilyje buvo naudojamas daugiau kaip pramoga, o šiuo metu jis tampa kone būtinybe vairuotojams. Vaizdo registratorius ne tik padeda nustatyti pažeidimą ar tiesą ginčytinoje situacijoje, tačiau ir drausmina patį jo savininką. Automobilyje turimas vaizdo registratoriuspadės jaustis saugiai pasitaikius bet kokiai situacijai kelyje. Vaizdo registratoriaus nufilmuota medžiaga yra patikimas įrodymas kalbant su pareigūnu, teisme arba su draudimo kompanijomis. Tačiau, anot policijos pareigūnų, vaizdo registratoriumi įrašyta vaizdo medžiaga eismo įvykio metu yra tik rekomendacinio pobūdžio.

Nepertraukiamai filmuojamas vaizdas cikliniu principu įrašomas į microSD arba SD kortelės atmintį 10-30 min. intervalais ir gali būti peržiūrimas čia pat vietoje per LCD ekranėlį arba būti perkeliamas į kompiuterį ir peržiūrimas per didesnį monitorių. Vaizdo registratoriai būna žemos ir vidutinės raiškos (VGA) bei aukštos raiškos (HD). Pastarieji brangesni už pirmuosius, tačiau jų fiksuojamos medžiagos kokybė – daug geresnė, su puikiai įžiūrimomis smulkiomis detalėmis. Jas vertinti reikėtų tik „stop kadro” principu, t. y. pauzei sustabdžius įrašą ir esant maksimaliai atkūrimo raiškai. Papildomos automobilinių vaizdo registratorių funkcijos: papildomos kameros, LCD/LED ekranas, galimybė fotografuoti, integruotas GPS, akumuliatorius.

Lietuvoje privalomas registratoriaus naudojimas neturėtų būti įvestas, tačiau tai gali tapti papildoma saugumo ir prevencijos priemone. Šiuo metu filmuojama neteisėtai, nes įstatyme nėra draudžiama, bet tuo pačiu ir neteisėtai, nes nėra ir numatyta.

Populiariausių ir pigiausių vaizdo registratorių galima įsigyti už 100 ar 300-400 Lt. Tačiau žmonės, nusipirkę pigiausius, greitai supranta, kodėl jie buvo tokie pigūs – jie nepateikia itin geros vaizdo kokybės, dažnai nesimato automobilio numerių, kas yra itin svarbu. Vaizdo registratorių kainos svyruoja nuo 200 iki 800 Lt, tačiau yra ir tokių, kurių kaina siekia 2000 Lt. Kaina priklauso ne tik nuo raiškos, bet ir nuo kitų šios įrangos savybių. Pavyzdžiui, brangiau kainuos su dviem ir daugiau kamerų, tačiau ir nauda bus didesnė.