Kas padeda atsikratyti alkoholio abstinencijos simptomų?

Jei norėjote mesti gerti alkoholį, bet dvejojote tai padaryti, nes bijojote, kad abstinencijos simptomai bus per sunkūs, nesate vieni. Daugelis žmonių baiminasi, kad nustojus gerti abstinencijos simptomus gali būti sunku suvaldyti arba net gali būti pavojingi.

Galbūt bandėte mesti gerti staigiai, ir pastebėjote, kad simptomai, kuriuos patyrėte, buvo sunkesni, nei tikėjotės. Galbūt nusprendėte grįžti prie gėrimo, kad sumažintumėte šiuos simptomus. Alkoholio nutraukimo simptomai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios daugelis žmonių, bandydami mesti gerti, greitai pradeda vėl gerti alkoholį.

Šiame straipsnyje aptariami kai kurie įprasti abstinencijos simptomai ir tai, kas padeda nutraukti alkoholio vartojimą. Tai taip pat apima kai kurias skirtingas gydymo galimybes.

Kas padeda atsikratyti alkoholio

Jei geriate kasdien, daug geriate ar dažnai geriate besaikį alkoholį, staiga sustojus gerti, tai greičiausiai sukels daugybę nemalonių simptomų.

Jei esate daug išgeriantis ar nuolat geriate, svarbu gauti profesionalią pagalbą. Jūsų detoksikacija turi būti prižiūrima mediciniškai, kad sumažintumėte sunkius simptomus. Gydymas gali labai sumažinti arba panaikinti daugumą alkoholio nutraukimo simptomų. Taip pat yra strategijų, kurias galite naudoti norėdami padėti valdyti abstinencijos simptomus, jei atliekate detoksikaciją namuose arba atliekate gydymą.

    Pasitarkite su savo gydytoju apie vaistus, kurie gali padėti gydyti alkoholio abstinencijos simptomus: Gydytojas gali skirti įvairių vaistų, padedančių kontroliuoti abstinencijos simptomus, įskaitant benzodiazepinus, vaistus nuo nerimo ir vitaminus.

    Laikykitės hidratacijos: abstinencijos metu galite dehidratuoti, ypač jei vemiate. Vandens ar sporto gėrimų gėrimas gali padėti išlaikyti hidrataciją ir kovoti su pykinimo jausmu.

    Valgykite sveiką maistą: valgykite sveiką, maistingą maistą, kuris padės išlaikyti subalansuotą gliukozės kiekį.

    Išbandykite vėsų dušą: vėsus dušas gali padėti atsikratyti fizinio abstinencijos jausmo ir padėti nuo tokių simptomų kaip karščio bangos, prakaitavimas ir drėgna oda.

    Paprašykite palaikančio draugo likti su jumis: jei kas nors su jumis yra, tai gali būti puikus būdas jaustis palaikomam. Jei kas nors negali likti su jumis visą laiką, apsvarstykite galimybę paprašyti draugų ar artimųjų reguliariai pasimatyti.

    Išbandykite saikingą mankštą: jums gali nepavykti susidoroti su per daug įtemptais pratimais, tačiau jums gali būti naudinga vidutinio intensyvumo mankšta. Tyrimai parodė, kad mankšta gali būti veiksminga proto ir kūno priemonė žmonėms, turintiems medžiagų vartojimo sutrikimų.2

    Raskite būdų, kaip likti užimtiems: ieškokite būdų, kaip likti užimtiems ir išsiblaškyti. Tai gali ne tik atitraukti jūsų mintis nuo nutraukimo simptomų; tai taip pat gali padėti kovoti su potraukiu alkoholiui. Skaitykite knygą, eikite pasivaikščioti, pasikalbėkite su draugu, klausykite muzikos ar pradėkite naują hobį.

Taip pat būtinai kreipkitės pagalbos, jei atsiranda rimtų simptomų. Jei jaučiate delirium tremens (DT) simptomus, nedelsdami kreipkitės į greitąją pagalbą. DT simptomai yra sumišimas, kraujospūdžio pokyčiai, per didelis prakaitavimas, karščiavimas, haliucinacijos ir traukuliai. DT yra rimta ir gali būti mirtina.

Alkoholio abstinencijos gydymas

Geriausias būdas mesti alkoholį ir išvengti nemalonių abstinencijos simptomų – prašyti pagalbos. Jei nusprendėte, kad jums naudingiau mesti gerti, vienas iš būdų yra kreiptis pagalbos į savo šeimos gydytoją arba pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Benzodiazepinai yra pagrindinis abstinencijos simptomų, tokių kaip drebulys, gydymas, be to, jie yra labai svarbūs siekiant išvengti rimtų komplikacijų, tokių kaip delirium tremens (DT).

Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas taip pat gali pasiūlyti vartoti vitaminus ir dietos pokyčius, kurie padės pašalinti abstinencijos simptomus.

Žmonės, vartojantys daug alkoholio, gali būti labiau linkę į tam tikrus mitybos trūkumus, įskaitant B grupės vitaminus. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti vartoti papildus, kad pašalintų šiuos trūkumus. Sveika mityba, kai išgyvenate abstinenciją, taip pat gali padėti pagerinti virškinimą ir pagerinti energijos lygį. Tai gali būti naudinga kovojant su abstinencijos simptomais, tokiais kaip skrandžio sutrikimas ir nuovargio jausmas.

IŠBLAIVINIMAS ŠIAULIAI, PANEVĖŽYS