Senovėje buvo vos keli tvorų medžiagų pasirinkimai: akmens blokai, kaustyta geležis arba mediena. Tvoros yra beveik kiekvienose sodybose, tad ir pasirinkti turite labai atidžiai, pagal savo biudžetą, montavimo sudėtingumą, ilgaamžiškumą ir kitus svarbius parametrus. Šiandien pasirinkimo skaičius yra stipriai išaugęs:
- Natūralūs pasirinkimai:
- Akmeninė tvora. Tačiau šis pasirinkimas labiau tinka menine prasme ir tik kaip priedas prie tikrosios tvoros.
- Mediena. Tai dažniausiai naudojama natūrali medžiaga tvoroms. Tokios tvoros suteikia jaukumą ir gali turėti labai įvairią išvaizdą – priklausomai nuo to, kaip Jūs pasirinksite ją nudažyti. Nebūtina rinktis vienspalvį variantą – čia galite ir marginti ir visaip kitaip improvizuoti. Medinės tvoros yra nesunkiai įrengiamos, yra lengvos, tačiau to negalima pasakyti apie patvarumą ar ilgaamžiškumą. Su laiku tvoros gali imti pūti, neatlaikyti stipraus vėjo ir kita. Tam, kad taip nenutiktų, reikia arba skirti laiko tinkamai priežiūrai ir atnaujinimui (vienas iš jų reguliarus perdažymas) arba rinktis visiškai kitokias medžiagas tvorai:
- Žmogaus pagamintos medžiagos:
- Tvoros tinklas – pigus, patikimas ir greitai įrengiamas pasirinkimas. Jei tvora cinkuota – ji bus atspari rūdims. Vieninteliai trūkumai – tai ne tokia patraukli išvaizda kaip kitų tvorų (nebent nudažysite kokia ryškesne spalva) ir trūksta privatumo. Bet iš kitos pusės – tvora neuždengs Jums gražaus kraštovaizdžio.
- Kalta geležis. Geriausias išvaizdos ir kainos derinys. Tokios tvoros yra labai stiprios, nes jas laiko ne tarpusavyje sujungti varžtai, o dalių suvirinimas. Spalvą galite pasirinkti patys. Vienintelis trūkumas – rūdys.
- Aliuminis. Suteikia kaustytos geležies sąnaudas ir išvaizdą ir išvengiate jos trūkumo – rūdžių. Pasirinkimas yra ekologiškas, tačiau tokia tvora yra tik kaip dekoracija, tad gali gana greitai susigadinti.
- Vinilas. Lengvai įdiegiama, tačiau pagaminimas kartais gali būti sudėtingas.