Žvynelinės gydymas
Žvynelinė tai yra chroniška, atsinaujinanti liga, kuri pasireiškia ligos židiniais, pleiskanojančia oda ir žaizdomis. Įprastai ši liga atsiranda nuo kelių žaizdų atsiradimo, kurio labai pleiskanoja. Aplink šias žaizdas gali atsirasti nedideli mazgeliai. Nors pirmieji požymiai labai greitai praeina, tačiau atsiranda kiti. Kai kurių žaizdų dydis gali būti toks kaip didžiojo piršto nagas, tačiau kartais jos pradeda augti ir padengia didelius odos plotus, tokiu būdu susidaro dideli žiedai. Žvynelinės bėrimas, kaip taisyklė atsiranda ant galvos, alkūnių, kelių, nugaros ir taip pat sėdmenų. Labai dažnai tai gali būti suprantama kaip pleiskanos. Taip pat sergant šia liga gali užsikrėsti oda esanti aplinkui ir po nagais, jie tampa stori ir deformuojasi. Taip pat gali būti pažeidžiami ir antakiai, pažastys ir pilvas. Įprastai pagrindinis Kompleksinis žvynelinės gydymasžvynelinės požymis yra tik pleiskanojimas. Net skausmas atsiranda labai retai. Kai niežėjimo vietos užgyja, oda įgauna beveik natūralią išvaizdą ir plaukų augimas nenukenčia, nors odos išvaizda nukenčia. Tačiau pas kai kuriuos žmones žvynelinė būna sunkios formos ir vėliau atsiranda pasekmės, pavyzdžiui žvynelinės artritas. Labai retais atvejais atsiranda visos odos bėrimai ir atsiranda dermatitas, kurio metu uždegimu suserga visa oda. Ši žvynelinės forma yra pavojinga. Bet kokiu atveju žvynelinės gydymas yra būtinas.
Dažnai žvynelinės simptomai paaštrėja dėl labai neaiškių priežasčių, tačiau jis gali įvykti ir dėl stipraus nudegimo saulėje, jei jūs vartojate vaistus nuo maliarijos, praktiškai nuo bet kokio gydomojo tepalo arba kremo. Streptokokų infekcijos, kurios atsiranda pas vaikus, sumušimai ir žaizdos taip pat gali stimuliuoti žvynelinės atsiradimą. Kai žmogus turi tik kelias nedideles žaizdas žvynelinė yra labai greitai gydoma. Vieną arba kelis kartus per dieną naudojami kremai ir tepaliukai suminkština odą, palaiko pakankamą odos drėgnumą. Kremas su vitaminu D taip pat daugeliui žmonių palengvina šios ligos simptomus. Žvynelinės gydimas turi būti kompleksinis. Tepaliukai ir kremai, kurie savo sudėtyje turi specializuotą rūgštį taip pat yra naudojama žvynelinės gydymas. Daugelis šių preparatų yra tepami kelis kartus per dieną ant pažeistos odos srities. Kartais žvynelinės gydymas yra atliekamas naudojant stipresnius preparatus, tačiau jie gali sukelti odos sudirgimą ir taip pat gali palikti dėmes ant patalynės ir rūbų. Kai yra pažeista galvos oda labai dažnai yra naudojami specialūs šampūnai, kurie savo sudėtyje turi aktyvius komponentus.
Ultravioletinė šviesa taip pat gali padėti sergant žvyneline. Vasaros mėnesiais pažeista oda atgyja labai greitai ir spontaniškai. Saulės vonios labai dažnai padeda išgyti žvynelinės žaizdoms, kontroliuojamas ultravioletinių spindulių plitimas tai yra tam tikra terapijos rūšys. Taigi toks žvynelinės gydymas gali tapti labai efektyvus ir jis yra naudojamas net tais atvejais, kai oda yra labai jautri. Jei yra naudojamas kompleksinis žvynelinės gydymas tokiu atvejus efektyvus gydymas gali būti gaunamas jau po kelių mėnesių. Tačiau ultravioletinių saulės spindulių poveikis gali padidinti vėžinių odos susirgimų riziką, todėl tokį gydymą turi kontroliuoti gydytojas. Jei žmogus serga sudėtinga žvynelinės susirgimo forma tokiu atveju gali būti skiriami vaistai, kurie yra naudojami gydant kai kuriuos piktybinius auglius, tai neleis plisti žvynelinės bėrimams ir neleis daugintis piktybiniams žvynelinės audiniams. Ši priemonė yra naudojama gydant žmones, kuriems kitas žvynelinės gydymas nepadeda. Jis yra naudojamas sudėtingais atvejais, tačiau tai kartais gali sukelti neigiamą poveikį, bet kokiu atveju žvynelinė reikalauja gydymo.