Konservai katėms ir tinkama jų mityba

konservai katėms

Seniau niekas nė nesigilindavo, kuo reikia maitinti savo kates ir šunis. Jiems būdavo duodamos žmonių valgomo maisto atliekos, arba bet kas, kas tik papuldavo, nes niekas nė nepagalvojo apie jų mityba. Vėliau po truputį parduotuvių lentynose buvo galima pamatyti sauso ėdalo katėms. Taip pat imti pardavinėti ir konservai katėms. Žinoma, tokiu maistu dar nemaža dalis gyventojų maitina savo kates, tačiau, ar žinojote, kad šis ekonominės klasės maistas gali sukelti Jūsų katei rimtus susirgimus? Konservai katėms – populiarus maistas iki šiol.

Klaidinga yra manyti, jog, jei auginame neveislinę katę, tai ją šerti aukščiausios kokybės maistu yra nebūtina. Juk nesvarbu, ar Jūsų katytė yra veislinė, ar ne, skrandžiai jų visų tai vienodi. Todėl teršti jų manau mes neturime teisės. Seniau ir oras nebuvo toks užterštas ir tos pačios žmogaus maisto atliekos buvo neblogos kokybės, todėl ir nėra užfiksuota kokių nors daug ir rimtų gyvūnų susirgimų. Na, o dabar, kai aplinka yra užteršta, kai katės yra laikomos uždarytos butuose ir beveik negauna pakvėpuoti gryno oro, pasigaudyti pelių ir paukščių – atsiranda įvairios alergijos, išrankumas maistui. Ta pati mūsų valgoma mėsa iš parduotuvių jau nėra tokios puikios kokybės, kaip seniau. Gyvuliai yra šeriami įvairiais papildais, tam, kad greičiau augtų ir būtų galima juos greičiau paskersti mėsai. Būtent todėl, yra didelis skirtumas, nup pirktinės vištos iš „maximos“ ir vištos, įsigytos, pas ekologinio ūkio ūkininkus. Tokia mėsa nėra labai naudinga nei mums patiems, nei mūsų gyvūnams. Būtent todėl buvo pradėtas gaminti aukščiausios kokybės sausas ir šlapias pašaras katėms. Kaip pavyzdinius gamintojus galime nurodyti: „Royal Canin“, „Hills“ ir kiti. Tokiuose kačių ir šunų pašaruose didžiąją dalį maisto sudaro gryna mėsa, o likusi dalis – įvairūs konkrečiam gyvūnui reikalingi mikroelementai.  Aukščiausios kokybės gyvūnų pašarų gamintojai turi nemažai tiek sauso, tiek šlapio maisto rūšių. Net gi yra išvesta atskira gamybos linija sergantiems gyvūnams. Galima įsigyti gydomojo pašaro. Tiesa, jis turi būti naudojamas tik tam tikrą laiką. Vėliau reikia pereiti prie profilaktinio maistelio.

Yra pastebėta, kad nemažai vyriškos lyties katinų, ypač kastruotų, suserga akmenlige. Jei toks katinas dar ir būna maitinamas prastos kokybės maistu – liga netrunka įsiplieksti ir gyvūnu prireikia medikų, antibiotikų ir tada gydomojo pašaro. Jei toks susirgimas pasikartojo nors vieną kartą gyvenime, reiškia Jūsų gyvūnas turi polinkį į šį susirgimą. Todėl jį reikėtų maitinti tik aukščiausios kokybės maistu, pavyzdžiui, skirtu specialiai kastruotoms katėms. Žinoma, gali pasitaikyti ir kitokių susirgimų, pavyzdžiui, skrandžio opos ir kitos skrandžio bėdos. Tokiu atveju reikia savo katiną maitinti aukščiausios kokybės kačių maistu, skirtu jautriems skrandžiams. Dauguma kačių maisto gamintojų yra išskyrę savo maisto gaminius pagal katino veislę (nes skirtingos veislės gali turėti skirtingus poreikius), pagal susirgimus, pagal jautrumą, net gi pagal amžių. Jeigu tarkim radote gatvėje mažą kačiuką, kuris dar yra neseniai gimęs – jam tikrai reikia savo katės motinos pieno. Karvės pienas, žinoma, gali iri tikti iš bėdos. Tačiau geriausia bus įsigyti specialaus, aukščiausios kokybės, pieno mišinio, skirto naujagimiams kačiukams. Tiesa, jie yra nepigūs, tačiau, juk mažų kačiukų sveikata yra tikrai svarbesnė už pinigus.

Jei niekada neauginote katės, tačiau norite ją auginti, pasidomėkite internete, kokių būna jų veislių, arba tiesiog priglauskite kokį nors kačiuką iš gyvūnų prieglaudos.