Lietuva Vokietija futbolo pasaulyje turi tikrai ne vienodą reputaciją. Taip yra dėl daugelio dalykų, o labiausiai dėl to, kad lietuviai dievina krepšinį, o vokiečiai – futbolą. Dėl tos pačios priažasties lietuviai turi stiprią krepšinio komandą, o vokiečiai turi didelių laimėjimų futbolo srityje. Lietuva Vokietija rodo dėmesį skirtingoms sporto šalims, tai reiškia, kad ir valstybės rėmimas skirtingoms sporto šakoms suteikiamas ne vienodas… Pavyzdžiui lietuviai futbolininkai vis dar neturi padoraus didelio futbolo stadiono, kur galėtų augti talentai, bet turi begales vietų žaisti krepšiniui, įskaitant ir sporto arenas, kurios nėra pritaikytos futbolui. O jūs tik pažiūrėkite, kokia vokiečių pasiekimai futbole! Jie tikri čempionai, gaunantys medalius turnyruose.
Esu lietuvė ir tikrai neesu prisiekusi futbolo fanė, bet žinau ne vieną garsų futbolininką, atstovaujantį Vokietijos komandą. Valstybę ir nežinau nei vieno Lietuvos fotbolininko… Man žinomi šie Vokiečių futbolininkai: Thomas Muller, Bastian Schweinsteiger, Manuel Neuer, Lukas Podolski, Mario Gotze. Tai parodo, kad Lietuva Vokietija turi ne vienodus santykius su futbolu ir kad lietuvoje atsirastų ne vienas Vokietijos futbolo komandos / rinktinės gerbėjas, bet atsirastų labai mažai tokių lietuvių, kurie teigiamai atsilieptų apie Lietuvos futbolo komandą. Taip yra ne todėl, kad lietuviai nemokėtų vertinti to, ką turi ar kad nemokėtų vertinti lietuvos futbolininkų įdėtų pastangų. Tiesiog, Lietuvai futbolas apskritai mažiau rūpi nei krepšinis. Ir vis dėlto, nepaisant Lietuvos simpatijų krepšiniui, Lietuvos televizija transliuoja ir futbolo čempionatus, ir Formulė-1 lenktynes ir kitus svarbius sporto įvykius. Lietuva Vokietija turi universalių sporto gerbėjų ir profesionalių sporto komentatorių. Galbūt dėl to, kad sporto mėgėjai myli ne tik sportininkus, bet ir sporto komentatorius, lietuviai krepšinio gerbėjai taip gynė R. Petrauską, kurio nesamdė pastarąjį kartą… buvo tik rastas komromisas ir R. Petrauskas komentavo sporto varžybas ne per televiziją, o per televiziją internete. Taip gerbėjų prašymai grąžint mėgstamą komentatorių buvo išgirsti tik iš dalies, bet geriau šitaip nei būti visai neišgirstiems. O televizija kaip dirbo, taip ir dirbs pagal savus standartus, žinomus tik jiems ir kartais labai nesuprantamus žiūrovams.
Ar Lietuva Vokietija yra tos šalys, kur trokštama sportinių pasiekimų? Tikrai taip, to paties savo šalies sportininkams linki visos valstybės. Jei sportininkas neturėtų sportinio azarto ir negalvotų apie pergalės troškimą, tai jis būtų prastas sportinnkas. Tačiau sportininkas turi trenerius, kurie padeda objektyviai įvertinti savo sportinį pasirengimą ir iškelia tokius tikslus, kuriuos sortininkas gali realizuoti. Tikslai turi būti pagal realias galimybes, pamatuoti logiškai. Retas atvejas, kad visiškas debiutantas olimpinėse varžybose debiuto metu iškovotų aukso medalį. Abejotina, kad taip yra nutikę daug kartų. Aukso medalininkai paprastai ne debiutantai, o ne vienus metus atkakliai siekiantys tikslo sportininkai, kurie iki aukso laimėjimo olimpinėse varžybose yra dalyvavę ne vieną kartą. Šiais metais Rio de Žaneire negalės dalyvauti Rusijos lengvaatletai ie mes žinome, kiek daug tai reiškia Lietuvos sportininkams, tačiau nežinome, kaip tai vertina Vokietija ar kitos Europos šalys. Tikėtina, kad šiuo sprendimu džiaugiasi daugelis, kadangi dopingo skandalai sporto pasaulyje neturi būti toleruojami. Todėl ir buvo imtasi griežtų veiksmų Rusijos sportininkų atžvilgiu. Be abejonės, Rusija savo darytų klaidų nepripažįsta iki galo ir nesutinka su komisijų, tarybos sprendimu, nes jis labai nepalankus Rusijos sportininkams iš lengvosios atletikos srities. Yra kaip yra.