Natūrali kosmetika, t.y. tai, kas gaunama iš mūsų aplinkos, kas auga mūsų žemėje, yra tinkamiausia ir mūsų odai. Šaltuoju metų laiku – vėjuotą rudenį ar žvarbią žiemą – odą prižiūrėti reikia itin rūpestingai. Svarbiausia yra odą drėkinti. Pakankamai drėgna oda atrodo jaunesnė, beveik nesimato smulkių raukšlelių. Taip pat reikia nepamiršti ir maitinamųjų kremų, saugančių odą nuo šalčio.
Dar prieš atsirandant kosmetikos priemonėms žmonės pagalbos ieškojo augaluose. Močiučių receptai, kurie mums atrodė pasenę, dabar vėl atgimė ir tampa populiarūs, jais naudojamasi gaminant ekologišką kosmetiką. Taigi pasirūpinkite savo grožiu natūralia kosmetika:
- Lūpas vertinga kuo dažniau vilgyti agurkų sultimis ir leisti joms įsigerti;
- Norint pašviesinti strazdanotą odą, reikia uždėti varškės kaukę: į varškę įdedama trynio, įlašinami 2-3 vandenilio peroksido ir keletas citrinos sulčių lašų;
- Pavargusias, paraudusias akis nuramina šaltu pienu suvilgyti vatos diskeliai;
- Kavos tirščiais tinka trinti rankas ir celiulito pažeistas vietas, o po to jas nuskalavus vandeniu, oda tampa švelni ir lygesnė;
- Į išplaktą kiaušinio baltymą supilkite citrinos sultis, išmaišykite ir užtepkite ant veido. Naudoti kartą per savaitę riebiai odai.
Ir dar apie citrinas… Jos tonizuoja, sutraukia, turi antiseptinį poveikį. Jų sultimis galima tepti riebias odos vietas. Reguliuoja kapiliarinę kraujotaką, šalina paraudimus, balina, suminkština odą.
Tamsiuoju metų laiku, rečiau šviečiant saulei, išbandykite ekologišką kosmetiką su vitaminu C. Vitaminas C (askorbo rūgštis) stiprina odos tvirtumą, daro ją elastingesnę, suaktyvina kolageno (atsakingo už audinių standumą) sintezę, pagreitina žaizdų gijimą, audinių regeneraciją. Naudingas dar ir tuo, jog balina šlakus ir pigmentines dėmes. Šis vitaminas yra stiprus antioksidantas, todėl mažina laisvųjų radikalų (skatinančių odą prieš laiką senti bei susidaryti raukšlėms) ir taršos sukeliamą neigiamą poveikį. Norint žavėtis gyvybinga ir spindinčia oda, kasdien turėtumėte vartoti daugiau vitamino C turinčių maisto produktų ir jo papildų. Vitamino C ypač gausu žaliose ir raudonose paprikose bei aštrioje raudonoje, papajose, brokoliuose, Briuselio kopūstuose, juoduosiuose serbentuose, braškėse, žiediniuose kopūstuose, špinatuose, kiviuose, apelsinuose, citrinose, šparaguose. Vitaminas C jautrus karščiui, šviesai, drėgmei, reaguoja su deguonimi. Ruošiant maistą prarandama apie 40 proc. šio vitamino. Be to, jo įsisavinimą stabdo kasdieninis stresas. Taigi, jei šio vitamino oda negauna „iš vidaus“, jai pagelbėkite ekologiška, natūralia kosmetika su vitaminu C.