Naminiai gyvūnai yra tikrieji šeimos nariai, be kurių būtų labai liūdna, o kai kam – ir vieniša. Savo švelnumu, prisirišimu ir ištikimybe jie atsidėkoja už tai, kad jais rūpinatės ir stengiatės suprasti jų gyvenimo būdą. Veterinarijos klinika Vilniuje ir jos darbuotojai visuomet atvėrę duris laukia dėl šių augintinių sunerimusių vilniečių. Katės, dažnų namų augintinės, kartais pasielgia keistai ir neįprastai. Tad specialistų klausiame, ką reiškia katės kūno kalba?
Glostant katę, galima sumažinti kraujospūdį. O šių gyvūnėlių murkimas taip teigiamai veikia mūsų psichiką, kad gali nuslopinti netgi stiprų stresą, padėti užmigti.
Dažnai katės trinasi į kojas. Taip jos iš ant snukučio esančių liaukų įtrina savo kvapais šeimininko kojas ir jis įgyja malonų katei kvapą. Ilgesingas toks katytės glaustymasis reiškia, kad ji jus myli.
Jei katė savo kūnelį tarsi stengiasi prispausti prie žemės, tada turbūt yra nusikaltusi ar iškrėtusi kažką negero.
Jei aplink vaikštančios katės ausys stačios – ji susidomėjusi kas aplinkui vyksta. Kačių klausa triskart stipresnė nei žmogaus! Būtent todėl šie gyvūnai išeina iš kambario, jeigu garsiai įjungiama muzika arba televizorius.
Jei guli ant žemės ar šliaužia, reiškia, jog ji klastinga ir pasirengusi pulti.
Kai katytė apsiverčia ir išverčia pilvuką – ji pasitiki šeimininku.
Katės prausiasi laižydamos sau leteną ir trindamos snukutį, norėdamos nusiraminti.Taip jos dažnai daro po patirto streso.
Jei katės uodega trūkčioja, vadinasi, ji kažkuo labai susidomėjusi. Jei plačiai mosuoja uodega, tai rodo jos susierzinimą. Išsigandusi ši augintinė savo uodegą užlenkia žemyn. Tuomet ji ir urzgia, akių vyzdžiai būna išsiplėtę. Tokią katę geriau palikti ramybėje, nes gali įdrėksti.
Įdomu tai, kad katės ,,kasa” dešine letena, o katinai – kaire.
„Nepamirškite, kad katės turi specialių mitybos poreikių, kurie skiriasi nuo žmonių. Kai kurie žmonių vartojami produktai, pavyzdžiui, svogūnai, yra nuodingi katėms, – įspėja veterinarijos klinikos Vilniuje darbuotojai.