Dviračiai Kaune – greičiausia transporto priemonė mieste, nes dviračiu daug kur galima nuvažiuoti greičiau negu lengvuoju automobiliu ar viešuoju transportu. Vis dažniau dviračiais važiuojama į darbą, mokymo įstaigą, parduotuvę, svečius ar sodą. Važinėdami dviračiais, mažiname miestų oro taršą. Be to, sportuojame, stipriname savo sveikatą.
Kauno mieste šiuo metu yra apie 150 tūkstančių dviračių, t.y. dviratį turi kas trečias kaunietis, tačiau dviračių kelionės nelabai paplitę. Šiuo metu Kauną raizgo maždaug 60 km ilgio dviračių takų tinklas. Jį sudaro 9 dviratininkų pamėgti takai, vedantys pagrindinėmis miesto gatvėmis, parkais, upių pakrantėmis. Maždaug 5,5 km ilgio dviračių takas 2014 metais sujungė Šilainius su miesto centru. Naujasis dviračių takas eina Neries upės krantine, veda pro vaizdingą dviejų upių – Nemuno ir Neries – Santakos parką, Kauno pilį ir baigiasi Rotušės aikštėje. Taip pat bus rengiami dviračių tako „Senamiestis – Aleksotas – Naujamiestis“ ir Pažaislio dviračių tako techniniai projektai. Iš viso Kauno rajone yra 33 km dviračių takų, pabaigus visus pradėtus projektus, takų padaugės dvigubai.
Važinėjimas dviračiais Kaune gerina sveikatą ir fizinę būklę, padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, priklausomybės nuo vaistų, diabeto, per didelio cholesterolio kiekio kraujyje. Minant pedalus dirba visi kūno raumenys, vyksta intensyvi medžiagų apykaita, kepenys greičiau šalina nereikalingas medžiagas, ugdomas balanso pojūtis, koordinacija bei ištvermė.
Dėmesio, nuo 2014 m. liepos 1 d., pasikeitus KET, pasikeitė reikalavimai ir dviratininkams. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų, o išklausiusiems Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. Dviratininkai privalo vadovautis kelio ženklais ir, esant galimybei, važiuoti dviračių taku. Vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą. Visais atvejais važiuojant dviračiu ne gyvenamojoje zonoje būtina, kad ši transporto priemonė būtų paruošta naudojimui, t. y. dviratis turi turėti tvarkingą stabdį ir garso signalą, dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų.