Perkant naudotus kompiuterius skubėti nereikėtų

naudoti kompiuteriai

Naudotus kompiuterius šiais laikais perka vis mažiau žmonių, tačiau toks prekybos būdas vis dar egzistuoja. Juk be šio įrenginio savo gyvenimą turbūt geriausiai įsivaizduoja tik senoliai ar visai maži vaikai, o visiems likusiems kompiuteris yra laisvalaikio, darbo, bet kokios veiklos įrenginys. Daugelis galvoja, kad geriausia pirkti naujus, bet ne naudotus kompiuterius, tačiau ne visais atvejais turima tiek pinigų, kiek kainuoja ne dėvėtas daiktas. Pvz., vos pradėjusiam studijuoti žmogui tikrai stinga lėšų ne tik pragyvenimui, bet ir mokslui, tad apie itin reikalingą kompiuterį jam reikėtų tik pasvajoti. Tačiau atidžiose paieškose galima įsigyti labai neblogai veikiantį ir visai nebrangų naudotą kompiuterį. Nors internetinių technologijų specialistai tvirtina, kad sudėtinga perkant gerai apžiūrėti ir atsakingai įvertinti naudotą nešiojamąjį kompiuterį, nes dauguma nesklandumų pasimato tik po neilgo naudojimo laikotarpio. Tačiau jei naudoti kompiuteriai parduodami prekybos vietose, jie būna gerai patikrinti, jiems suteikiama garantija ir neverta labai baimintis dėl tokio pirkinio. Ir vis dėlto, į ką atkreipti dėmesį perkant naudotą nešiojamą kompiuterį?

  • Jei nutarėte, jog vis dėlto rinksitės patį geriausią iš naudotų nešiojamų kompiuterių, pirmiausia apžiūrėkite jo korpusą (ar tvirtai laikosi, ar nesimato varžtų sukimo žymių, kas gali pateikti žinių apie dažną jo remontą).
  • Savarankiškai patikrinti pagrindinės kompiuterio dalies – kietojo disko – neįmanoma, nes tam reikalinga speciali programa. Tačiau, jei į pagalbą perkant nešiojamąjį kompiuterį pasikviesite nusimanantį IT darbuotoją, jis be problemų patikrins tai, kas gali turėti labai didelės įtakos kompiuterio darbui.
  • Būtina patikrinti, ar visi klaviatūros klavišai veikia, nes gali būti stringantis koks nors mygtukas, ateityje kelsiantis nemažai nesklandumų. Patikrinkite visas įmanomas jungtis (usb, fireware), ar jos tinkamai veikia, ar nestringa jų veiklos procesas.
  • Įsijungus reikia ilgesnį laiką pastebėti vaizdą ekrane. Jame nei ramybės būsenoje, nei judinant ekraną neturėtų pasirodyti kokios nors linijos (horizontalios arba vertikalios) ar neaiškus mirgėjimas, kas įspėtų apie praeityje buvusį ekrano remontą. Taip pat ekranas turėtų pasižymėti tvirtumu, o ne laisvumu.
  • Normaliai veikiančios naudotų kompiuterių baterijos pakrautos turėtų išlaikyti maždaug 1-2 val. Dažnas nešiojamųjų kompiuterių gedimas – pakrovimo kištuko ar maitinimo lizdo nesklandumai, nes ši kompiuterio dalis ypač dažnai naudojama, tad verta atidžiai atsižvelgti ir į tai, nes gali tekti greitu metu pirkt naują kompiuterio bateriją.