Vestuvių džiaugsmai ir vargai

vestuves

Pasakos baigiasi „gyveno ilgai ir laimingai“, bet tai ne visuomet sutampa su realybe, o jei ir sutampa, iki tol dar reikia gerokai pavargti. Sukurti brandžius santykius, kurie būtų pakankamai tvirti atsilaikyti nuo pagundų, nuo artimo žmogaus skaudinimo, nuo apsileidimo ir apleidimo nėra taip paprasta. Gyvenimas pasiunčia įvairių iššūkių, kurių sulaukę iš tiesų pamatome, ar mylimas asmuo tinkamas santuokai. Nemažas iššūkis yra ir pačių vestuvių planavimas. Sodybos vestuvėms paieška ir kiti organizavimo keblumai…

Kas kuria tvirtus, patikimus santykius? Koks turėtų būti tokių santykių pamatas? Pirmiausia reikėtų pradėti nuo pagarbos ir pasitikėjimo bei draugiškumo derinio. Kai jūsų mylimasis jus gerbia, pasitiki, kai išeinate kartu su draugėmis be jo, o draugiškumas yra savaime suprantamas. Psichologai pritaria, kad dauguma santuokų yra sėkmingos, kai sutuoktinis yra geriausias draugas, o ne tik aistros objektas. Aistra iš esmės nėra amžinai trunkantis dalykas, tačiau meilė nedingsta. Kad ji nedingtų yra reikalinga daug sudedamųjų dalių: dėmesingumas, romantika, nesėdėjimas namuose, komplimentai už gerus darbus namuose, o ne priekaištai, kad kažkas dar nepadaryta. Kai mes stengiamės, kad partneris būtų laimingas, tada partneris pasistengia, kad laimingomis būtume mes ir atvirkščiai. Nesvarbu, kuris pirmas parodo pastangas, svarbu, kad stengiamasi, kad supratingumas yra, kad rodomi šilti jausmai, rūpestis, pagalba bėdoje. Jei jaunavedžiai tai supranta, tuomet santuoka sulaukia visų metinių: popierinių, medinių, sidabrinių, auksinių ir kt.

Santuokai reikia civilinės metrikacijos biuro, jei pageidaujama, santuokos bažnyčioje, na, ir žinoma, gražios šventės ne tik su išrinktuoju, bet ir su kitais artimais, mylimais žmonėmis. Sodybos vestuvėms, tiksliau vestuvių šventei yra vienas tinkamiausių ir patogiausių variantų. Niekas neriboja triukšmo, nes sodybos vestuvėms būna užmiestyje. Niekas neturės būti nuvežtas į viešbutį, nes sodybos vestuvėms turi pakankamai daug miegamųjų. Sodybos vestuvėms iš tiesų turi nemažai privalumų ir tai supranta tik tas kas jau domėjosi visų paslaugų kainomis atskirai ir palygino jas su sodybos vestuvėms siūlomu paslaugų paketu. Kai kone viskas gaunama vienoje vietoje, tai sprendimas iš tikrųjų ekonomiškesnis ir paprastesnis. Jaunavedžiams, kurie nori švęsti ne tik gražiai, bet ir taupiai, tas yra aktualu. Dėl tos pačios priežasties vyrauja tendencija vestuvių kvietimuose įrašyti, kad dovanų norima pinigine išraiška, o ne daiktais. Taip bent dalis išleistų pinigų šventei sugrįžta ir naujo gyvenimo pradžia, žiūrint iš finansinės pusės, palengvėja. Žinoma, jau minėtas darbas su santykiais išlieka.

Kodėl santykiai yra darbas? Todėl, kad reikia daugiausia dirbti su savimi. Reikia stengtis ne kitą keisti, bet gebėti keistis pačiam. Kai abu asisako kažko, kai abu atsižvelgia į kito norus, kito žmogaus nuomonę, t. y., mylimojo nuomonę, tada mylimasis tai pastebi ir tikrai teigiamai įvertina. Tokie dalykai labai džiugina abi puses. Tarkime, moteris atkreipė dėmesį į tai, kokią kritiką išgirdo dėl savo aprangos ir neprašyta daryti nieko konkretaus ji ėmė klausyti pastabų. Vyras pastebėjo, kad ji rengiasi kiek kitaip, nors naujų rūbų net nepirko ir ją už tai pagyrė. Vyras džiaugiasi, kad buvo išgirstas, moteris džiaugiasi, kad jos pastangos buvo pastebėtos. Tai yra puikus pavyzdys iš buitinio gyvenimo. Čia gal ir nesijaučia „ilgai ir laimingai..“, bet džiaugiamasi realiais dalykais, ne kažkokias pažadais, ne gėlėmis kurios nuvysta, o darniais tarpusavio santykiais. Darnūs jie dėl to, kad dėl kritikos išsakymo moteris yra pakankamai brandi nesupykti, o vyras moka trūkumus pasakyti taip, kad neįžeistų, o išklausytas nepagaili komplimentų dar nė nesulaukęs pačių pokyčių. Tai yra meilė.