Žvynelinė tai chroniška odos liga

zvyneline

Žvynelinė tai yra chroniška odos liga, kurios požymiai yra niežulys ir pleiskanojimas. Šie simptomai ryškiau charakterizuoja šią odos ligą. Be to, sergant žvyneline odos ląstelių pasidalijimas vyksta net trisdešimt kartų greičiau, kadangi jos nesuspėja pilnai subręsti, tarp ląstelių esantis kontaktas išnyksta. Tokiu būdu ir susidaro žvyneliai.

Dažniausiai, kai yra susergama žvyneline ant odos atsiranda dėmės, kurios padengtos pilkais arba baltais žvyneliais, kurie labai lengvai atsiskiria, kai prie jų prisiliečiama. Jau labai senai yra tiriamos priežastys kodėl atsiranda žvynelinė, tačiau išsiaiškinti vienos vienintelės priežasties, kodėl atsiranda ši liga kol kas dar nepavyko. Egzistuoja kelios teorijos kas sukelia šią ligą:

  • Ši liga atsiranda, kadangi imuninė sistema tinkamai neveikia;
  • Tai gali būti paveldimumas, kuris susijęs su įgimta genetinės medžiagos patologija;
  • Endokrininis faktorius, kadangi daugelis sergančių šia liga žmonių turi endokrininius pokyčius;
  • Stresas arba stiprus šokas gali sukelti ligą arba sustiprinti šios ligos simptomus;
  • Pas žvyneline sergančius pacientus yra padidėjęs lipidų kiekis, o sergant šia liga išauga toksinų kiekis.

Kai jūs suprasite kas tai yra žvynelinė galima apgalvoti kokie yra šios ligos gydymo būdai. Kadangi tai yra chroniška liga todėl jums jos visiški išgydyti nepavyks tačiau galima ženkliai palengvinti paciento būklę ir sumažinti klinikinius simptomus. Žvynelinę galima šiek tiek palengvinti vartojant vaistus ir fizioterapijos metodais. Taip pat egzistuoja ir liaudies patarimai, kurie padės susidoroti su šia problema. Populiariausios priemonės, kurios gali palengvinti šios ligos simptomus tai yra išoriškai naudojamos priemonės. Jų sudėtyje gali būti keli komponentai, kurie suminkštins odą ir neleis jai taip gausiai pleiskanoti. Vartojami preparatai yra vadinami įvairiais pavadinimais. Dažniausiai vaistai nuo žvynelinės savo sudėtyje turi šias medžiagas:

  • Gliukokortikosteroido hormonai, kurie sumažina uždegimą;
  • Taip yra vitamino D;
  • Degutas dažniausiai yra naudojamas ligos židinių terapijai, kuri gali būti dažniausiai galvos zonoje, kur auga plaukai;
  • Aktyvuotas cinkas greitai pašalina paraudimus ir odos pleiskanojimą. Šis komponentas praktiškai neteikia jokios žalos organizmui.

Pacientai, kūrei serga žvyneline ne iš karto supranta kas tai yra per liga, jie jaučia psichologinį diskomfortą, todėl yra labai svarbu skirti dėmesį ne tik simptomų pašalinimui, tačiau ir psichologinei ligonio būklei.