Dažniausios statybinių atliekų rūšys ir kaip jų atsikratyti

Galvokite apie savo statybinių atliekų tvarkymo planą?

Statybos projektai turi daug netvarkos. Ir tai neturėtų stebinti. Remiantis medienos mokslo ir miško produktų departamento ir miškų tarnybos pietinių tyrimų stoties ataskaita, pastačius 2000 kvadratinių metrų namą, vien tik kietosios medienos atliekos gali sukurti iki 3 700 kilogramų.

Taigi, kaip turėtumėte tvarkyti visas tas šiukšles? O kiek išvyniojamų konteinerių jums reikės vietoje? Viskas priklauso nuo to, kokio tipo šiukšles turite. Kalbėjomės su Nacionaline namų statytojų asociacija, kad gautume praktinių patarimų, kuriuos galite pritaikyti darbe.

Statybos ir griovimo atliekų apibrėžimas

Statybinės ir griovimo nuolaužos apima bet kokias atliekas, naudojamas vietoje, nuo gipso kartono ir betono iki malksnos ir medienos. Kitaip tariant, jei jis naudojamas statyboms, gamybai ar griovimams, jis priskiriamas statybinėms šiukšlėms.

Dažniausios statybinės atliekos skirstomos į dvi kategorijas: bendrosios ir sunkiosios šiukšlės. Prisiminkite šių kategorijų skirtumą, nes sunkias šiukšles reikia gabenti atskirame šiukšliadėžėje iš kitų statybinių medžiagų.

Kaip sudaryti savo statybinių atliekų tvarkymo planą

Kai planuojate naują projektą, atliekų tvarkyme turėtumėte pagalvoti apie tą pačią mintį kaip ir apie bet kurį kitą darbo aspektą. Dirbsite efektyviau ir net sumažinsite išlaidas. Pasak Nacionalinės namų statybininkų asociacijos, rašydami savo statybinių atliekų tvarkymo planą, turėtumėte atsižvelgti į keturis tikslus.

  • Sumažinkite konstrukcijai reikalingų medžiagų kiekį. Tai galima padaryti dešiniuoju dizainu, kad nereikėtų daryti tiek pjūvių.
  • Naudokite patvarias medžiagas, kad sumažintumėte konstrukcijos remontą.
  • Efektyvaus medžiagų naudojimo planas. Kuo anksčiau pradėkite darbą su dizaineriu ir užsisakykite standartinio dydžio medžiagas, kad sumažintumėte išlaidas ir atliekas.
  • Perdirbkite viską, ką galite. Dažniausiai perdirbamos medžiagos yra fanera, kartonas, popierius ir metalas.

Parengus atliekų tvarkymo planą, laikas išsinuomoti konteinerius atliekų šalinimui vietoje. Norėdami tiksliai įvertinti, kiek šiukšlių turite atsikratyti, naudokite mūsų internetinius skaičiuotuvus, kad gautumėte apytikslį svorį ir šiukšliadėžės dydį viskam, nuo gipso kartono iki asfalto ir betono. Kadangi bendros statybinės ir sunkios šiukšlės negali būti maišomos, atkreipkite dėmesį, jei reikia išsinuomoti kelis konteinerius.

Kai žinosite, kokio dydžio ir tipo statybinį šiukšliadėžę reikia išsinuomoti, suderinkite su savo projekto vadovu, kad suplanuotumėte tuščio ir grįžimo paslaugą. Iš anksto apskaičiavę, kada reikės ištuštinti šiukšliadėžę, galite sutaupyti nuo permokos ar perkrovos mokesčių kelyje.

Kodėl verta nerimauti, kiek išmesti statybinių šiukšlių?

Viskas priklauso nuo jūsų apatinės eilutės. Kai kurių medžiagų, įskaitant medieną, išlaidos auga. Pasak namų statybininkų asociacijos, statybų valdytojai taupo medžiagų sąnaudas, nes sumažina medienos atliekas jų statybvietėse.

Kiti pagrindiniai statybos ir griovimo nuolaužų mažinimo pranašumai yra šie:

  • Mažinti bendras šalinimo išlaidas.
  • Taupomos vertingos sąvartyno vietos.
  • Naujų statybos ir griovimo projektų poveikio aplinkai kompensavimas.
  • Reikalauti mokesčių lengvatų įmonėms, kurios aukoja medžiagų likučius perdirbimo centrams, perdirbimo organizacijoms ar labdaros organizacijoms.
  • Kuriant naujas darbo vietas perdirbimo sektoriuje, kai daugiau projektų ir vietų naudojasi turimomis programomis.
  • Žaliųjų pastatų ir atsakingo statybinių šiukšlių tvarkymo tendencijos auga, todėl dabar gali būti naudinga įlipti į laivą. projektai ir svetainės naudojasi turimomis programomis.

Statybinių šiukšlių šalinimo mažinimas atliekant namų rekonstrukciją

Jei norite sumažinti šiukšlių, kurias metate į darbą, namų rekonstravimas gali būti tinkamas pasirinkimas. Dekonstruojant sutaupomos medžiagos, kurios nepriimamos statybų perdirbimo įrenginiuose ir gali sumažinti atliekų kiekį daugiau nei 50 proc.

Norėdami sukurti geriausią savo statybinių atliekų tvarkymo planą savo svetainei, tiesiog nepamirškite: atlikite dizaino pasirinkimą, kad sumažintumėte atliekų kiekį, perdirbkite tai, ką galite, ir išsinuomokite tinkamą šiukšliadėžės dydį ir tipą tam, ko negalite perdirbti. Turėdami aiškų statybinių šiukšlių planą, sutaupote laiko, medžiagų ir pinigų – taip uždirbate žaliąjį kreditą, kurio ieško šiandieniniai klientai.

Šiukšlių išvežimo paslaugos Vilniuje: https://siuksliu-tvarkymas.lt/