Profilaktinė priemonė-vaistažolės

vaistazoles

Jau nuo labai senų laikų žmonės stengėsi naudoti gamtos jėgą sveikatos stiprinimo tikslais ir gydant pačias įvairiausias ligas. Dabar mus yra žinoma, kad vaistažolės pasižymi gydomosiomis savybėmis. Šios savybės jau yra gerai ištirtos, tačiau taip buvo tikrai ne visada. Anksčiau mokėjimas teisingai naudoti gydomąsias vaistažoles buvo vienintelė galimybė gydyti ligas ir visos žinios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tai buvo tarsi šeimos paslaptis.

Gamta mums suteikė daugybė įvairiausių vaistažolių, šiai dienai yra žinoma apie 320 tūkstančių įvairiausių rūšių ir daugiau kaip 21 tūkstantis yra aktyviai naudojamos šiuolaikinėje medicinoje ir veterinarijoje. Populiariausio vaistažolės yra : alavijas, šalavijas, spanguolės, kraujažolės, jonažolės, medetkos, peletrūnas, spanguolės, avietės, mėta ir erškėtuogės. Nežiūrint į tai, kad siūlomų vaistų įvairovė mus tiesios stebina, tačiau žmonės visa dažniau atsigręžia į liaudies mediciną. Dažniausiai vaistažolės yra naudojamos, kai reikia išgydyti ligą arba profilaktiniais tikslais.

Vaistažolės pasižymi stipriu gydomuoju arba profilaktiniu poveikiu, kadangi jų sudėtyje yra stipriu poveikiu pasižyminčių medžiagų. Šio medžiagos gali teigiamai veikti visą organizmo būklę arba kovoti su kenksmingais mikroorganizmais. Įvairios vaistažolės organizmui teikia skirtingą poveikį. Jos gali gerinti miego kokybę, gali suteikti raminamąjį poveikį, pašalinti skausmą, tai gali būti puikūs antiseptikai. Taigi vaistažolės pasižymi plačiu poveikio spektru. Vaistažolės labai dažnai yra naudojamos tiek įprastoje medicinoje, tiek ir liaudies medicinoje.

Labai dažnai aktyvios medžiagos yra tik tam tikroje augalo srityje, o jų savybės priklauso nuo to kokiu laikotarpiu yra surenkamos vaistažolės. Visiškai skirtingos vaistažolės gali savo sudėtyje turėti vienodas veikliąsias medžiagas. Būtent tai jas padeda klasifikuoti. Gydymas vaistažolėmis yra laikomas jau nusenusių, tačiau pastaruoju metu vis dažniau prie šio gydymo būdo yra sugrįžtama, kadangi žmonės nori gyventi sveikiau ir tuo pačiu vartoti mažiau chemijos, kurios tikrai daug yra įprastuose vaistinėse parduodamose vaistuose. Žmogaus siekis gyventi ekologiškai švariau, valyti savo organizmą veda prie to, kad vaistažolės yra vartojamos kur kas dažniau. Taip pat tai gali tapti puikiu profilaktiniu gydymu, kuris padės sustiprinti organizmą.